Butik yayla Turu

Yayla, deniz seviyesinden 500m daha yüksek rakımlardan başlayarak ağaç dokusunun azaldığı 2000-2500m rakımlardaki  geniş düzlükler veya otlak alanların genel adıdır; Yayla, daha çok hayvan yetiştiriciliği ve besicilik amaçlı, yaz aylarında, havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte  hayvanların peşinden gidilen, daha serin ve daha sulak alanların Anadolu'da kabul gören ismidir ve "Yaylak" yani yayılım alanı, yani otlak anlamında kullanılan geçici yaşam alanlarıdır.

Bugün turizm amaçlı ziyaret ettiğimiz yayla tanımındaki yerleşimlerin geçmişi de böyle bir kültürden beslenir; yurdumuzda bu güne kadar varlıklarını sürdürmeyi başarmış olan yaylalar, bugünlerde, hava ve iklim koşulları, bitki ve farklı tür çeşitliliği açısından bakir kalabilmiş doğal yapıları itibarıyla, artan ziyaretci talepleri nedeniyle kırsal turizm alanı olarak ziyaretcilerini ağırlar duruma gelmiştir.

 • Başlangıç - Bitiş tarihi: Sürekli - 4 Gece + 5Gün
 • En az - En çok kişi: 8-12
 • Buluşma noktası: Rize
 • Fiyat: ₺ 35.000
Bize ulaşın:
 • Telefon
 • WhatsApp

  1.Gün

  Havaalanından alıp ihtiyaç olursa market alışverişi (akşam yemeği). Bungalov konaklama.

  2.Gün

  İstenilen saatte bungalovdan alıp Çamlıhemşin, Şenyuva Tarihi Taş Kemer Köprü, Zilkele, Palovit Şelalesi, Şimşir Ormanları, Badara Yaylası, Gito Yayalası otel konaklama.

  3.Gün

  İstenilen saatte otel çıkışı. Tar Vadisi Bulut Şelalesi yürüyüşü (2,5 KM gidiş 2,5 KM dönüş Zorluk derecesi kolay %5 eğim), Ayder yaylası, Gelintül şelalesi, Avusor yaylası (isteğe bağlı göl yürüyüşü zorluk derecesi orta %30 eğim 2 KM gidiş 2 KM dönüş) veya Huser yaylasında bulut denizi üzerinde gün batımı. Konaklamaya dönüş.

  4.Gün

  İstenilen saate otelden çıkış. Fındıklı Tarihi Taş konaklar Arhavi Kamilet vadisi Mençuna Çifte Köprü, Borçka Karagöl. Otele dönüş.

  5.Gün

  Kahvaltıdan sonra otelden çıkıyoruz. Yöresel el dokuma Rize bezleri hediyelik alışveriş vs. Ziyaretçi merkezi (Fırtına Vadisi milli parkalarda bulunan fauna flora tanıtım yerleri).

  Fiyata Dahil Olanlar

    -Acente hizmetleri

    -Rehberlik

    -Özel 4x4 araç ve şoför

    -Mazot

    -4 Gece konaklama

    -4 Sabah kahvaltısı, 4 akşam yemeği.

    -Ören yer giriş ücreti

    -Milli park giriş ücretleri

  Fiyata Dahil Olmayanlar

    -Öğle yemekleri

    -Akşam yemekte alınan ekstra içecekler

    -Özel harcamalar

    2 Kişi Fiyatı 70.000 TL

  Size nasıl yardımcı olabiliriz? bize ulaşın