Büyülü Bulutlar Ülkesi

Karadeniz dendiği zaman bölgeyi ziyaret edenlerin hemen hepsinin aklında bölgenin farklı bir özelliği kalır. Kiminde bölgeye hakim olan yeşil doku, kiminde tarihi ve mimari doku örnekleri, kimilerinde ise hiç bitmeyecek gibi çoşkuyla akan dereler, sisli vadiler. Sürekli yağan yağmurlar ve sürekli nemli bir iklim koşulları içinde, deniz seviyesinde ısınan hava akımlarının gün içinde yükselerek Kaçkarların ulu doruklarına takılıp kalmasıyla, denizden itibaren dağların doruklarına kadar ulaşan bulut denizleri oluşur. Öyle ki belli bir yüksekliğe ulaşmayı hedeflemediyseniz, işte o nemli ve yağmurlu hava akımları içinde günlerce kalabilirsiniz. Eğer şansınız yaver gider ve hava basınç değerleri değişirse bir de bakmışsınız ki bulutlar ayaklarınız altında...Bu duruma Karadeniz'de "Bulut Denizi" adı verilir. Karadeniz coğrafyasında Bulut hareketlilikleri öylesine yoğundur ki anlık değişimle ile büyülü bir dünyanın çinde buluverirsiniz kendinizi; işte bu yüzden bu turun adını Büyülü Bulutlar olarak koymayı uygun gördük...

 • Başlangıç - Bitiş tarihi: Sürekli - 4 Gece + 5 Gündüz
 • En az - En çok kişi: 2-4
 • Buluşma noktası: Rize
 • Fiyat: ₺ 19.950
Bize ulaşın:
 • Telefon
 • WhatsApp
  1. GÜN

  Havalimanından aldıktan sonra grupla tanışma sabah kahvaltısı. Fırtına Vadisine giriyoruz. Ziyaretçi merkezine giriyoruz. Kısa bir tanıtımdan sonra Çamlıhemşin ilçe merkezine geliyoruz. İlk olarak Ayder Yaylası Ayder Yaylasında Gelintülü şelalesi 1 saat serbest zaman veriyoruz. Ondan sonra Avusor Yaylasına çıkıyoruz. Yaylada öğle yemeği pansiyona yerleşme yaylada çay kahve molasıyla hava şartlarına alışıyoruz. (Kalp basınç oksijen dengesini sağladıktan sonra). Günbatımı için Huser Yaylasına geçiyoruz. Bulut denizi  üstünde gün batımını yaptıktan sonra Avusor Yaylasın konaklamaya dönüyoruz

   

  1. GÜN

  Kahvaltı yaptıktan sonra eşsiz güzellikteki Kemerli Kaçkarın dibinde kalan Avusor Kemerli Kaçkar yürüyüşü yapıyoruz. 2700 M yükseklik  eğim %40 dinlene dinlene isteyen grupla Buzul gölüne çıkıyoruz. (Hava şartları uygunsa gölde yüzme vs.) Sonrasında Avusor yaylasına inip öğle yemeğini yiyoruz. Sonrasında Şenyuva Köyü Koboş Köprüsünde kahve molası. Tarihi kemer köprüyü gezip fotoğraf çekiyoruz. Şenyuva (Çinçiva) köprüsünü görüyoruz oradan Pokut yaylasına çıkıyoruz Pokut yaylasında konaklamamıza yerleştiken sonra mola verip ardından Sal yaylasına yürüyerek geçiyoruz Sal yaylasında günbatımı seyir terasına çıkıyoruz. Konaklamaya dönüş.

   

  1. GÜN

  Kahvaltı yaptıktan sonra rotamızı Çat Vadisine inip Zilkale, Palovit Şelalesi, Şimşir ormanı Badara yaylası ve Gito yaylasına geçip konaklama yerimize yerleştikten sonra gün batım seyretmek için Gito Yaylasının üstüne çıkıyoruz. Günü batırdıktan sonra kanaklamaya geçiyoruz.

   

  1. GÜN

  Sabah kahvaltı aldıkan sonra Ambarlı yaylasına geçip araçtan iniyoruz. 2900 rakımda ki Ambarlı Balık gölüne yürüyoruz. %45 eğim zorluk derecesi  orta üstü toplam yürüyüş mesafesi 6 KM. Gölü gördükten sonra tekrar Gito Yaylasına konaklamaya dönüyoruz.

   

  1. GÜN

  Sabah kahvaltıdan sonra rotamızı Çat Vadisine inip Varoş, Kale köyü, Kale-i Bala, Çiçekli Yaylası ve Köylük sırtında 360 derece Kaçkarın eşsiz manzaralarını görüp Havalimanına dönüyoruz.

   

  Size nasıl yardımcı olabiliriz? bize ulaşın