Laz Yaylaları

Anadolu çoğrafyasında birbirinden değerli yaylalar görmüş olsanız da, Karadeniz Bölgesinin yaylaları farklıdır; her ne kadar bir çok yaylada, Turizm adı altında çılgın bir yapılaşma sonucunda geleneksel yaylacılık kültürünün izlerini artık görmek pek mümkün olmasa da, doğal güzellikleri ve geleneksel yayala mimari örnekleriyle dolu  Karadeniz yaylaları hala çekiciliğini korumakta. Bu tur ile hem o doğal güzelliklerin içinde olacak hem de geleneksel yaylacılık yaşamına tanıklık edeceksiniz.

 • Başlangıç - Bitiş tarihi: Sürekli - 3 Gece - 4 Gündüz
 • En az - En çok kişi: 8-14
 • Buluşma noktası: Rize
 • Fiyat: ₺ 12.499
Bize ulaşın:
 • Telefon
 • WhatsApp
  1. GÜN

  Havaalınında misfirleri karşıladıktan sonra kahvaltı sonrası Fırtına Vadisine giriyoruz. İlk olarak ziyaretçi merkezine uğrayıp maket üzerinden Fırtına Vadisinin Laz yaylalarını tanıtıyoruz. Fırtına Vadisi hakkında Fauna Flora hakkında bilgi verdikten sonra Çamlıhemşin ilçesine geçiyoruz. 3 gğn boyunca yğksek yaylalarda olacağımız için market vs bulunmadıpından genel ihtiyaç molamızı alıyoruz ve Tar Vadisi Bulut Şelalesini yürüyoruz. Yürüme mesafesi 2 KM gidiş 2 KM geliş toplam 4 KM eğim %5 zorluk derecesi düşük bir parkur. Öğle yemeği ve Topluca Köyü üzerinden Taçikeri Yaylasına devam ediyoruz. Konaklama.

  1. GÜN

  Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra araçlarımıza geçiyoruz Pimpilona, Boğaz, Sataple yaylasında durarak fotoğraf molası verip Demirkapı geçerek Kaçkar Koçdüzü Yaylasına ulaşıyoruz. Kaçkar Koçdüzü yaylasına gittikten sonra araçtan iniyoruz önce Adalıgöl Gölünü ziyaret ediyoruz (hava güzel olursa yüzme molası) ondan sonra Baltalıtaşa yarım saatlik %45 eğimle yarım saatlik yürüyüşle Baltalıtaşa çıkıyoruz yaylayı panaromik ve kuşbakışı fotoğrafladıktan sonra yaylaya tekrar konaklamamıza geçiyoruz. Otele yerleştikten sonra dinlenip akşamüstü eşsiz güzellikteki Cennet Cehennem tepesine çıkarak bulut denizini ve gün batımını Karadenizin eşsiz sahilini izleyerek günü batırıyoruz. Gün batırdıktan sonra akşam yayla eğlenceleri olan tulumla günü bitiriyoruz. Konaklama

  1. GÜN

  Sabah otelden kahvaltımızı aldıktan sonra öğle kumanyasını aldıktan sonra Didigolaya araçla gidiyoruz. Araçtan inerek 3000 Rakımdaki Kaçkar dağlarını paralel yürüyerek Kapı Gölüne gidiyoruz. Eğim %30 zorluk derecesi orta ve az üstü mesafe 2KM. Hava durumuna göre Altıparmak dağlarının karşısında keyf ve konaklamaya dönüş. Kanaklama Didi Gola.

  1. GÜN

  Sabah kahvaltı aldıktan sonra Eğrisu yaylası ve yağmur ormanlarının içine gşirdikten sonra Komati yaylası ve organik bir köy olan Maselevat Köyünden hava şartları uygun olursa Çopuni Şelalesi. Çayırdüzü Köyünden Fırtına Vadisine iniş Rize Bezleri. Akşamüstü yemek ve havalimanına bırakış.  

  Size nasıl yardımcı olabiliriz? bize ulaşın